24 września 2017 13:46 | Aktualności

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 15 – 17 czerwca 2017 roku klasy III szkoły Podstawowej w Jędrzejewie poznawały stolicę swojego kraju, Warszawę. Dwa dni to mało, aby dokładnie poznać tak duże i ciekawe miasto, ale trzecioklasistom udało się zobaczyć to, co jest najbardziej interesujące w Warszawie. Wilanów, Łazienki, Stare Miasto, warszawskie pomniki, Zamek Królewski, ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej
i ciekawe historie, o których opowiadał przewodnik, Pan Jarosław, na pewno długo pozostaną
w pamięci, chociaż za najciekawszą część wycieczki uczestnicy uznali kilkugodzinny pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Jest to miejsce, w którym i młodsi i starsi znajdą coś dla siebie i dowiedzą się więcej o otaczającym nas świecie. Piękny był także multimedialny pokaz tańczących fontann, prezentujący legendę o Bazyliszku, ale deszcz przeszkodził w obejrzeniu tego kolorowego spektaklu światła i wody. Warszawa dzisiaj to interesujące, duże miasto, do którego wielu zapewne jeszcze kiedyś powróci.

WYCIECZKA DO WARSZAWY