24 września 2017 13:35 | Aktualności

10 lat UKS VENUS Jędrzejewo

Na szkolnej, sportowej mapie Polski UKS VENUS Jędrzejewo pojawił się 10 lat temu, w 2007 roku. Jak ten czas leci! To już 10 lat miłością do koszykówki zaraża uczennice naszej szkoły Pan Robert Zimny, nauczyciel historii. Na imprezie upamiętniającej ten jubileusz z wielkim wzruszeniem wspominał on sukcesy klubu, sukcesy zawodniczek, turnieje krajowe i międzynarodowe oraz wymienił ludzi, dzięki którym tak aktywna działalność klubu była i jest możliwa. Specjalne podziękowania zostały skierowane do Pana Bolesława Chwarścianka, Wójta Gminy Czarnków, Pana Sławomira Szymańskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej w Jędrzejewie, Pana Marka Dolnego, właściciela firmy przewozowej DOLNY-BUS oraz do  Pani Teresy Wieczorek, wieloletniego skarbnika Klubu i członka jego Zarządu. Na jubileuszową uroczystość swojego klubu przybyło wiele jego wcześniejszych zawodniczek, dzisiaj już dorosłych osób – wszystkie znalazły się na pięknym bilbordzie ,,Planeta Venus Jędrzejewo’’. Przy mównicy padały ciepłe słowa o dobroczynnym wpływie uprawiania sportu, o szansach, jakie otwierają się przed młodymi adeptkami koszykówki, o tym, jak wiele wyrzeczeń kosztuje zaangażowanie się w pracę tak, aby osiągnąć sukces oraz o słodkim smaku zwycięstw, gdy już zapomina się o wyrzeczeniach, a serca rozpiera duma i radość….  W tym miejscu wielki bukiet kwiatów i słowa podziękowania za wyrozumiałość odebrała żona Pana Roberta Zimnego, Karolina Zimna, która wielokrotnie towarzyszyła jędrzejewskim koszykarkom na obozach sportowych.  Wspomnieć tu można też, że wiele zawodniczek związało swoje życie z koszykówką – Edyta Disterheft jest sędzią koszykówki, do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata uczęszcza Edyta Mitelewska a w koszykówkę w szkołach średnich gra wiele absolwentek naszej szkoły odnosząc sukcesy ogólnopolskie.  10 lat pracy Klubu obrazowały piękne wystawy, prezentujące zdobyte puchary, stroje, albumy, gadżety klubowe, imprezy, obozy sportowe. Clou imprezy był jubileuszowy, płonący tort z wizerunkiem Roberta Zimnego, którym obdarowani zostali wszyscy przybyli goście. Oprócz wspomnianych wyżej swoją obecnością imprezę zaszczycili również: Pani Monika Piotrowska, zastępca wójta Gminy Czarnków, Pan Tadeusz Teterus, Starosta Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, Pan Jacek Klimaszewski, wicestarosta, Pan Bogdan Tomaszewski i wiele innych osób – rodzice, trenerzy, byli członkowie Zarządu Klubu. Multimedialną imprezę profesjonalnie poprowadził Pan C. Kucharski.

Życzymy Panu Robertowi Zimnemu i zawodniczkom UKS VENUS Jędrzejewo następnych dziesięciu lat pełnych sukcesów, wygranych turniejów, efektywnych obozów sportowych, hojnych sponsorów i  dochodowych imprez.

10 lat UKS VENUS Jędrzejewo