08 kwietnia 2017 19:01 | Aktualności

ALCYBIADES 2017

Po raz kolejny już w Jędrzejewie spotkali się najlepsi matematycy szkół gimnazjalnych naszego powiatu. Dnia 1 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Jędrzejewie odbył się bowiem już XVII Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny „ALCYBIADES”.

Celem tego konkursu jest upowszechnianie wiedzy matematycznej, rozwijanie zainteresowań matematyką i jej zawiłościami, jak również danie możliwości sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych w warunkach rywalizacji oraz umiejętności radzenia sobie ze stresem.

W konkursie wzięło udział 30 uczniów z gimnazjów w:  Czarnkowie, Gębicach, Połajewie, Trzciance nr 1, Trzciance nr 2, Młynkowie, Krzyżu Wlkp., Lubaszu, Kuźnicy Czarnkowskiej, Drawsku i Jędrzejewie. Dyrektor Sławomir Szymański przywitał uczestników, opiekunów i gości:  radne - panią Aleksandrę Glapińską i  panią Zofię Chestkowską.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W etapie I uczestnicy  rozwiązywali 10 zadań zamkniętych, natomiast w etapie II – 2 zadania otwarte. Nauczyciele – opiekunowie stanowili komisję sprawdzającą prace uczniów.

Mistrzami  konkursu, najlepszymi matematykami wśród obecnych gimnazjalistów, zostali : Sylwia Skałecka  z gimnazjum w Lubaszu oraz Mateusz Magdziarz z gimnazjum w Czarnkowie. Dwa miejsca 2. zajęli: Kamila Kraśniewska  z gimnazjum  w Czarnkowie oraz Łukasz Walicki z gimnazjum w Kuźnicy, miejsce 3. – Aleksandra Giernalczyk  z gimnazjum  w Trzciance nr 1.  Tradycyjnie nagrodzone  również zostało miejsce czwarte – Izabela Ruta z gimnazjum w Połajewie.  Nagrody książkowe i rzeczowe dla uczestników ufundował i wręczał Dyrektor Zespołu Szkół w Jędrzejewie - Sławomir Szymański , rada rodziców oraz panie radne.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Karolina Przytulska