22 marca 2017 17:07 | Aktualności

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych  w szkole w Jędrzejewie odbyła się uroczysta akademia, której celem było przybliżenie postaci Niezłomnych, ideałów którymi się kierowali, a także ukazanie sposobów uczczenia ich pamięci.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać wierszy recytowanych przez Agatę Klimczak i Maję Durejko,  piosenek o charakterze patriotycznym w wykonaniu szkolnego chóru  i uczniów klasy I gimnazjum oraz obejrzeć krótką  prezentację multimedialną, której treści przedstawiły Wiktoria Szutkowska i Sandra Pielach. Nad całością czuwali prowadzący:  Kamila Jagła i Filip Czajko.

Na zakończenie wysłuchaliśmy piosenki  „Jedna chwila” opowiadającej historię Inki, Danuty Siedzikówny. W oryginale utwór śpiewa Kasia Malejonek, na akademii  rewelacyjnie wykonała go Julka Golon.

Organizatorzy uroczystości dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali przy organizacji tego przedsięwzięcia.