25 grudnia 2016 18:46 | Aktualności

JASEŁKA

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas II, którzy przygotowali przepiękne jasełka. Uczniowie pokazali w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Opiekunami były panie: M.Wojdziak, A. Nowak, A. Cieślak Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście- zastępca Wójta Gminy Czarnków p. M. Piotrowska, Wicestarosta p. J.Klimaszewski oraz sołtys wsi p. E. Mitelewski. Po występie głos zabrał pan dyrektor, który złożył wszystkim świąteczne życzenia.

WESOŁYCH  I RADOSNYCH ŚWIĄT