18 grudnia 2016 16:25 | Aktualności

MIKOŁAJKI

Dnia szóstego grudnia w naszej szkole jak co roku odbyły się  Mikołajki. Jak wieloletnia tradycja nakazuję, uczniowie musieli przyjść w czapkach mikołaja. W szkole mieliśmy piękny świąteczny klimat: ozdoby świąteczne, piosenki puszczane z radiowęzła, a na deser było przedstawienie pod tytułem:  ,,Mikołajkowa przemiana”. Zostało ono przygotowane przez uczniów naszego gimnazjum……. Chłopiec, który pisał list do świętego mikołaja, miał wielką wyobraźnie, był niegrzeczny, chciał wiele rzeczy w tym telefon, laptop, piłkę z Nike itd. Następnie idzie spać, gdy rano się budzi zaczyna poszukiwać mamy. Niestety po drodze spotyka przeróżne osoby; Kopciuszka, który musi przebierać groch z popiołu i z tego powodu nie może iść na bal, tancerkę, która płacze, ponieważ zgubiła się jej jedna baletka i nie będzie mogła zatańczyć, pirata, który potrzebuje lornetki i mapy, czarownice, która jest nieszczęśliwa i nie ma swojej kuli, anioła, który ma tylko jedno skrzydło, dlatego nie może lecieć do nieba itd. Chłopiec, gdy wraca do domu, po raz kolejny piszę list do świętego mikołaja, ale już nie po swoje ,,kaprysy, tylko prosi by te osoby, którym czegoś brakuje, otrzymały zaginione rzeczy. Prosi również o to by wróciła jego mama. Chłopiec kładzie się spać, gdy tylko rano wstaje nawołuje mamę, wie, że  źle postąpił i żałuje tego. Mama znajduje się, a mały Stasiu w końcu zaczyna rozumieć co to prawdziwe święta. Na koniec wszyscy wychodzą ze swoimi ,, marzeniami”: kopciuszek w sukni balowej i pantofelkach, pirat z mapą i lornetką, czarownica ze swoją kulą, tancerka z baletką itd. Mamy nadzieję, że wszystkim podobało się nasze przedstawienie.

Przed przedstawieniem święty Mikołaj wraz ze Śnieżynką , którzy wylądowali u nas w Jędrzejewie, przeszli po klasach i obdarowali słodyczami uczniów naszej szkoły.

Życzymy wszystkim Wesołych i Spokojnych Świąt!!

Ola i Ada