27 listopada 2016 10:11 | Aktualności

OTRZĘSINY KLASY PIERWSZEJ GIMNAZJUM

Dnia 25 listopada 2016 r. odbyły się otrzęsiny klasy pierwszej gimnazjum, przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Szczęśliwa ręka wychowawczyni, pani Joanny Magdziarz wylosowała dla pierwszaków przebranie Flinstonów. Stroje odznaczały się ogromną pomysłowością i estetyką. To był ważny dzień dla pierwszaków, w ten dzień musieli podołać zadaniom, wymyślonym przez starszych kolegów. Na początku pierwszoklasiści zaskoczyli nas przygotowanym wcześniej tańcem i piosenką. Wychowawczyni klasy podzieliła swoich wychowanków na cztery grupy: sportowcy, dziennikarze, fotoreporterzy, intelektualiści. Zadaniem fotoreporterów było rozpoznanie na różnych zdjęciach swojej wychowawczyni, dla utrudnienia były to zdjęcia z dzieciństwa. Ta grupa bezbłędnie wykonała to zadanie. Kolejną grupą był zespół dziennikarzy. Musieli przeprowadzić wywiad z panią Joanną i dowiedzieć się jak najwięcej szczegółów z życia wychowawcy. Po upływie czasu  były zadawane pytania uczniom. Odpowiedzi musiały się pokrywać z odpowiedziami wychowawcy. Następnie cała klasa zaśpiewała fraszkę ,,Na zdrowie" do melodii ,,Szła dzieweczka do laseczka".  Kolejną misją dla wychowawcy było rozpoznanie ucznia swojej klasy z przygotowanych wcześniej opisów. Pani wychowawczyni dobrze poradziła sobie z tym zadaniem.  Potem odbyła się konkurencja, w której grupa sportowców miał za cel okrążenie sali gimnastycznej pojazdami Flinstonów. Następnym zadaniem dla grupy intelektualistów był konkurs wiedzy o szkole. Pierwszoklasiści musieli odpowiedzieć na różne pytania, dotyczące szkoły. Ostatnią misją dla pierwszaków było jak najszybsze zjedzenie czekolady. Przy tej konkurencji było śmiechu co nie miara. Na końcu uczniowie klasy pierwszej musieli złożyć przysięgę. Pierwszaki doskonale poradziły sobie z postawionymi zadaniami. Jesteście godni nosić miano uczniów gimnazjum w Jędrzejewie.

Witamy Was w gimnazjum! :D

Ada i Ola