16 października 2016 10:45 | Aktualności

Obóz przygotowawczy w Czarnym Dunajcu

W dniach 3-11 zawodniczki UKS Venus Jędrzejewo przebywały na tradycyjnym zgrupowaniu w Czarnym Dunajcu. Miejsce sprawdzone i lubiane przez nasze uczennice. Na Podhalu trudno się nudzić tym bardziej że pogodę mieliśmy znakomitą. Dzięki uprzejmości Dyrektor ZS w Czarnym Dunajcu nie musieliśmy w tym roku jeździć na treningi – spacer z widokiem na Tatry stanowił element rozgrzewki. Pracowaliśmy w dwóch grupach – młodszą trenował Pan Robert Zimny a starszą Pan Krzysztof Jaworski. Opiekę nad grupą ponadto sprawowała Lidia Grien i Karolina Szutkowska. Obok ciężkich treningów i porannego rozruchu organizatorzy zadbali o program turystyczny, który w tym roku był bardzo atrakcyjny. Odwiedziliśmy słynne Termy Chochołowskie gdzie mogliśmy zregenerować się po ćwiczeniach. Dwukrotnie byliśmy z Zakopanem. Jeden dzień w całości poświęciliśmy na wycieczkę wysokogórską. Pod czujnym okiem przewodnika tatrzańskiego Jacka Wiśniewskiego wjechaliśmy kolejką na Kasprowy Wierch i przeszliśmy całe Czerwone Wierch zdobywając Kondracką Kopę, Mąłołączniak i Ciemniak. Zwiedzanie zakończyliśmy spływem Dunajcem. Atmosfera podczas obozu była znakomita i chyba nikt nie żałował, że nie musimy siedzieć w szkolnych ławkach. Dla kilku zawodniczek był to obozowy debiut – zgodnie z tradycją czekał ich „chrzest”. Najpierw były podchody a potem zadania specjalne. Śmiechu było dużo i wszystkie zasłużyły niewątpliwie na przyjęcie do zaszczytnej grupy obozowiczek. Sympatycznym akcentem był wspólny grill oraz wręczenie upominków dla tych, które na obozie były ostatni raz (3 klasa gimnazjum). Ciężko było się rozstawać z górami i pyszną kuchnią Pani Danusi Bulas. Dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe a Dyrektorowi Sławomirowi Szymańskiemu za zwolnienie z zajęć lekcyjnych. Czy tu wrócimy – trudno powiedzieć. Wszystko zależy od chęci zawodniczek  i możliwości finansowych rodziców i Klubu.

Uczestniczkami obozu były: Otylia Nowak, Zuza Sikora, Magda Ostrowska,  Julia Naplocha, Patrycja Andrzejewska, Oliwia Wielgosz, Amelia Jankowska, Amelia Krysztopolska, Amelia Porębska, Magdalena Kozak, Patrycja Kowalska, Zuza Malinowska, Wiktoria Szutkowska, Emilka Błażyńska, Julia Golon, Marta Mikołajewska, Anita Pawlaczyk, Angelika Szymczak, Luiza Pertek, Zosia czajko, Ola Radziuk.

Trenerzy i opiekunowie: Lidia Grien, Krzysztof Jaworski, Robert Zimny