26 czerwca 2016 11:23 | Aktualności

Międzynarodowy Weekend z Koszykówką 1050. rocznica Chrztu Polski – 70.lecie Zespołu Szkół w Jędrzejewie -ciąg dalszy

11.06.2016 – dzień trzeci

Koszykówka

W sobotę  dominowały ponownie sportowe aspekty współpracy międzynarodowej. Piłkarze ze Słowacji oraz koszykarki z Czech i Słowacji zmierzyli się w rywalizacji z drużynami z Polski. Mecze były zacięte, walka pod koszem ostra, ale w granicach fair play. Wśród  zaproszonych gości była Pani Monika Piotrowska, zastępca wójta Gminy Czarnków, Pani Aleksandra Glapińska oraz wielu rodziców. Trenerzy drużyn ustalali taktyczne zagrywki i zagrzewali swoje drużyny do walki – Pan Milan Kopcek drużynę ze Słowacji, Pan Emil Polak i Alena Sovadinova drużynę z Czech i Pan Robert Zimny drużynę z Jędrzejewa.   Okazało się, że Słowaczki były bezkonkurencyjne i nie pozostawiły złudzeń gospodyniom – UKS Venus, sąsiadom z Czech i Bambinisowi Trzcianka. Ostatecznie kolejność Turnieju Koszykówki  wyglądała następująco:

1. ZS Presel’any
  2. Bambinis Trzcianka
  3. Orel Kobyli
  4. UKS Venus Jędrzejewo

Najlepszymi zawodniczkami zostały wybrane: Adriana Svoradova, Rebeka Gaziova, Natalia Otahlova i Zuzanna Żytlińska. Wszyscy uczestnicy Turnieju zostali nagrodzeni koszulkami turniejowymi oraz otrzymali posiłki regenerujące od OSM Czarnków. Pyszny obiad przygotowały panie kucharki ze szkolnej stołówki – Anna Mańkowska, Dorota Gintrowska, a obsługę techniczną zapewnili Panowie – Ryszard Hajdukiewicz i Krzysztof Sikora. Dziękujemy za wsparcie naszej imprezy przez Starostwo – Powiatowe w Czarnkowie.

(rz)

Turniej piłki nożnej

W sobotę 11 czerwca 2016 odbył się turniej piłki nożnej chłopców. Okazją do spotkania były obchody 70 rocznicy pracy szkoły w Jędrzejewie oraz wizyta gości ze Słowacji i Czech w ramach IX Międzynarodowego Weekendu z Koszykówką.

Na boisku LZS Wenus Jędrzejewo w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym Wsi zameldowały się cztery drużyny: goście ze szkoły w Presel’anach (Słowacja), Fortuna Wieleń, reprezentacja Szkoły Podstawowej z Jędrzejewa oraz pełniący rolę gospodarza zespół Wenus Jędrzejewo.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonała pani M Piotrowska, zastępca  wójta Gminy Czarnków w obecności radnej, Pani Aleksandry Glapińskiej,  wicedyrektora Zespołu Szkół w Jędrzejewie, Teresy Zozuli, dyrektora Zakladnej s Materskou Skoly w Presel’anach Mariana Pcelara oraz opiekunów zespołów uczestniczących w turnieju. Na trybunach zasiedli również m.in. dyrektor Zespołu Szkół w Jędrzejewie, Sławomir Szymański, wicedyrektor szkoły w Presel’anach Jozef Vlasak oraz nauczyciel Janko Zovic.

Przygotowany przez organizatorów regulamin przewidywał system gier „każdy z każdym” w spotkaniach  2X12 minut;  nad przebiegiem spotkań czuwał sędzia pan W Nowak.

Wszystkie spotkania młodych piłkarzy były bardzo zacięte i emocjonujące, padało wiele bramek, tylko jeden mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Po rozegraniu wszystkich spotkań drużyna z Wielenia zajęła IV miejsce, na III znaleźli się zawodnicy z Wenusa, którzy wygrali jedno spotkanie. W walce o pierwsze miejsce liczyły się drużyny SP Jędrzejewo, prowadzona przez Pana Sebastiana Pisowodzkiego  oraz drużyna z Presel’an, prowadzona przez Mariana Pcelara. Oba zespoły zgromadziły po 7 punktów i o zwycięstwie zadecydowały zdobyte bramki, których goście ze Słowacji strzelili najwięcej zwyciężając cały turniej.

W czasie zawodów na trybunach zgromadziła się spora grupa miłośników futbolu -  młodych piłkarzy i miejscowych kibiców.

W przerwach między spotkaniami młodzi zawodnicy mieli okazję zregenerować siły, dla uczestników został przygotowany mały poczęstunek lody, napoje i kiełbaski z grilla.

Po zakończeniu gier wszyscy uczestnicy zebrali się na podsumowaniu rywalizacji. Dyrektor ZSZ w Jędrzejewie S. Szymański wręczył wszystkim drużynom i ich opiekunom pamiątkowe medale i statuetki.

Chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu turnieju: Panu Witoldowi Dolnemu i Arturowi Ostromeckiemu za udostępnienie i przygotowanie obiektu sportowo-rekreacyjnego w Jędrzejewie, Radzie Rodziców ZSZ za aktywny udział i częściowe sponsorowanie imprezy a także OSP Jędrzejewo.

(sp)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ale  - wszystko co dobre, szybko się kończy. Po wygranych turniejach nasi goście długo już u nas nie zabawili. Rodziny goszczące dziewczyny ze Słowacji przywiozły je na godzinę 16:00, na którą planowany był wyjazd. Koszykarki czeskie i piłkarze słowaccy nocowali w gościnnej ,,Celineczce’’ i tutaj czekali na autobus. Zawsze smutno jest się rozstawać, pożegnania trwają więc długo, w oczach pojawiają się łzy…. I tak już od 9 lat. Ale czas szybko płynie i zapewne niedługo, bo już jesienią spotkamy się znowu.

Zespół Szkół w Jędrzejewie serdecznie dziękuje:

- Radzie Rodziców ZS Jędrzejewo

- właścicielom ,,Celineczki’’, P.P. Celinie i Marcinowi Nowakom

- OSM w Czarnkowie

- Starostwu Powiatowemu w Czarnkowie

- Komendzie Powiatowej Policji w Czarnkowie

- OSP w Jędrzejewie

i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Międzynarodowego Weekendu z Koszykówką i uroczystości rocznicowych.

Jędrzejewo 9 – 11 czerwca 2016 - ciąg dalszy