Aktualności

26 maja 2016 10:07 | Aktualności

BIEGALIŚMY W WIELENIU

23 kwietnia w Wieleniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę dzielnie reprezentowało ośmioro zawodników ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Zawodnicy rywalizowali na dystansach od 800 do 1500m, trasy były zlokalizowane w okolicach tzw. „Strzelnicy” oraz „Morza czerwonego”.

Zawody tradycyjnie zaczęły się uroczystym otwarciem oraz powitaniem uczestników, kibiców i zaproszonych gości. Do udziału w rywalizacji zgłosiły się szkoły z całego powiatu.

Sportową rywalizację rozpoczął bieg dziewcząt z rocznika 2005. W tym biegu rewelacyjnie zaprezentowała się Amelia Krysztopolska  zajmując III miejsce. Jak się później okazało był to jedyny medal jaki nasi reprezentanci zdobyli tego dnia. Następne duże emocje były związane z występem Edyty Mitelewskiej, która po wyczerpującym biegu i zaciętej rywalizacji zdołała zająć IV w biegu dziewcząt klas VI.

Duże nadzieje na medal jak zwykle wiązaliśmy z występem Jakuba Urbana. Kuba jak zwykle wystartował z dużym zaangażowaniem niestety przez złe samopoczucie nie zdołał skutecznie walczyć z rywalami o miejsce na podium i ostatecznie zajął IV miejsce.

Serdecznie gratuluje i dziękuje wszystkim, którzy zdecydowali się tego dnia stanąć na starcie i reprezentować Jędrzejewo. Niestety kilka osób mimo tego, że wcześniej uzyskało kwalifikacje nie pojawiło się na starcie. Szkoda, z całą pewnością mieliśmy jeszcze kilka szans na emocje i dobre miejsca.

 

                                                                                                              Sebastian Pisowodzki

 

Przeczytano: 333 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: