24 marca 2016 09:17 | Aktualności

NASI W ,,DANCING WITH THE STARS’’

,,Ludzie z pasją’’ to nowy projekt, zaproponowany przez dyrekcję naszej szkoły na cykl spotkań uczniów  z ludźmi, dla których miłość do tego, co robią jest czymś ważnym, czymś, dla czego poświęcają swój czas, czym często zajmują się zawodowo. Jako pierwsza zaproszenie na takie spotkanie przyjęła Pani Iwona Pavlović, tancerka, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, dzisiaj jurorka w popularnym programie ,,Dancing with the stars’’. Pani Iwona odwiedziła naszą szkołę 12 października 2015 roku. Na spotkaniu z dziećmi szkoły podstawowej i młodzieżą gimnazjalną opowiadała o tym, jak bardzo ważne i twórcze w życiu jest posiadanie pasji, o swojej drodze do spełnienia marzeń z dzieciństwa o tym, aby tańczyć, o sile i determinacji, z jaką na to pracowała. Na zakończeniu przesympatycznego spotkania padła obietnica, że być może kiedyś najlepsi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum  będą mieli okazję zasiąść na widowni Dancing with the Stars. Nikt nie myślał, że spełnienie tej obietnicy nastąpi tak szybko, bo już 11 marca 2016 roku dwie uczennice z najwyższymi średnimi po pierwszym semestrze – Julka Dwojak i Magda Drozd zostały zaproszone przez Iwonę Pavlović do Warszawy. Pojechały pod opieką pani Teresy Zozuli i Karoliny Przytulskiej. Julka i Magda miały możliwość obejrzeć jedno z najnowocześniejszych studiów nagraniowych w Polsce – ATM Studio, kulisy i stronę techniczną powstawania programów telewizyjnych typu ,,Taniec z gwiazdami’’, na żywo zobaczyć tańczące pary, prowadzących, jury. Miały okazję także po raz kolejny porozmawiać z Iwoną Pavlović oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia. Wręczyły jurorkom pięknie wykonanie przez panią M. Szymczak koronkowe, wielkanocne jaja z najlepszymi, świątecznymi życzeniami. Po programie mogły rozmawiać z tańczącymi gwiazdami i tancerzami oraz robić zdjęcia, bo po programie jest czas dla widzów. Obie uznały, że inaczej ogląda się program na żywo niż na ekranie telewizora i mimo że wszystko wydaje się improwizacją, to tak naprawdę jest starannie wyreżyserowane.  Pobyt na widowni Dancing with the stars to była niesamowita, pełna humoru zabawa oraz niepowtarzalne przeżycie i niesamowite doświadczenie. Dziękujemy, Pani Iwono! (tz)