21 lutego 2016 14:37 | Aktualności

SZACH MAT CZYLI JAK ZOSTALISMY MISTRZAMI POWIATU W SZACHACH

Reprezentacja Publicznego Gimnazjum w Jędrzejewie w sobotnie przedpołudnie stanęła do rywalizacji w dyscyplinie trudnej i rzadko uprawianej przez młodzież. Szachy to strategiczna gra planszowa wymagająca od uczestników analitycznego myślenia i koncentracji. Reguły są dość skomplikowane i często odstraszają uczniów. Od trzech lat z sukcesami nasza szkoła rywalizuje z innymi gimnazjami. Już zeszły rok pokazał, że mamy grupę gimnazjalistów, która może sięgnąć po najwyższe laury (II miejsce w Powiecie i niezły występ na Finałach Wojewódzkich). 20 lutego Julka Dwojak, Julian Staręga, Kacper Ficner i Lucjan Staręga stanęli na najwyższym podium zawodów powiatowych. Rywalizacja była bardzo zacięta – obok Jędrzejewa do szachownic usiedli reprezentanci Czarnkowa, Gębic, Młynkowa i Lubasza. Słabszy mecz przytrafił nam się z Gębicami (przegrane na szachownicy 1 i 2, wygrana na 3 i remis na 4), w pozostałych spotkaniach zdominowaliśmy przeciwników w stosunku 3:1, 3:1 i 4:0. Mamy bardzo wyrównany i doświadczony zespół, który będzie reprezentował naszą szkołę na Finałach Wojewódzkich w Skokach 01.03.2016. Opiekunem szachistów jest Pan Robert Zimny. Po mistrzostwach w siatkówce chłopców i koszykówkę dziewcząt to trzeci dyscyplina, w której nasza szkoła zdobywa złoto w Powiecie. Gratulujemy i trzymamy kciuki !!!!

RZ