06 lutego 2016 16:17 | Aktualności

SIATKÓWKA W MISTRZOWSKIM WYKONANIU CHŁOPAKÓW

Miniony tydzień obfitował w emocje związane z piłką siatkową. Zapewnili je nam reprezentanci gimnazjum. We wtorek chłopcy rywalizowali z drużynami z Gębic i Kużnicy Czarnkowskiej na Mistrzostwach Gminy Czarnków. Stawką było reprezentowanie gminy na Mistrzostwach Powiatu. Nasi zawodnicy zdecydowanie wygrali dwa spotkania i już mogli myśleć o następnym turnieju, który miał się odbyć już w czwartek w Czarnkowie.

Na Mistrzostwach Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w Piłce Siatkowej Chłopców spotkali się zwycięzcy gmin. Zawody odbywały się w hali sportowej w Czarnkowie, na której zameldowały  się szkoły z Trzcianki, Wielenia, Krzyża, Czarnkowa i Jędrzejewa. Organizatorzy podjęli decyzje o grze systemem „każdy z każdym” co powodowało, że musimy zagrać cztery mecze.

Zaczęliśmy od spotkania z Krzyżem, które zdecydowanie wygraliśmy bez straty seta, co w późniejszym rozrachunku miało być kluczem do sukcesu. Następne dwa spotkania nie były tak łatwe, gdyż kończyły się wynikami 2:1. Wychodząc na ostatni mecz z zespołem Trzcianki, chłopcy wiedzieli, że walczą o mistrzowski tytuł. Niestety zmęczenie, nerwowość i brak doświadczenia (nie tylko zawodników) spowodował, że po zaciętym i wyrównanym spotkaniu przegraliśmy ostatni mecz.

Na podsumowaniu okazało się, że mamy tyle samo punktów co Trzcianka i o zwycięstwie zadecydują tzw. „małe punkty”. Niestety - nasi rywale zdobyli ich więcej. Drużyna z Jędrzejewa na dekorację wyszła ze spuszczonymi głowami.

Jednak to jeszcze nie był koniec emocji. Kapitan zespołu Kacper Ficner miał wątpliwości - przecież pierwsze spotkanie wygraliśmy zdecydowanie i powinniśmy dostać za to jakiś bonus. Tak też się stało, okazało się że regulamin rozgrywek siatkówki ma swoje zawiłości i wieczorem, po ponownym sprawdzeniu protokołów, organizatorzy zweryfikowali wyniki zawodów i to Jędrzejewo zostało zwycięską drużyną! Kluczowe tutaj było zwycięstwo odniesione w pierwszym spotkaniu.

Chciałbym wszystkim zawodnikom serdecznie podziękować, pogratulować. Pragnę pochwalić ich za postawę i zaangażowanie na boisku i poza nim. Chciałbym również przekazać gratulację i wyrazy uznania od wszystkich trenerów i opiekunów, którzy obserwowali turniej na miejscu, a także od nauczycieli wychowania fizycznego z naszej gminy. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że Jędrzejewo zrobiło wielką niespodziankę!!!

To jeszcze nie koniec emocji, ponieważ już w marcu będziemy reprezentować powiat na zawodach szczebla rejonowego. Trzymam kciuki chłopaki! Mam nadzieje, że wszyscy będą Wam kibicować. Powodzenia!

Zawodnikami mistrzowskiej drużyny są: Kacper Ficner, Jakub Urban, Adam Szulejko, Łukasz Hajman, Eryk Wylegała, Marcin Draczan, Jakub Wieczorek, Mikołaj Ostromecki, Filip Bąkowski, Mikołaj Magdziarz, Szymon Cichowicz.

Sebastian Pisowodzki

PS. Właściwy puchar dotrze do szkoły w przyszłym tygodniu.