31 stycznia 2016 10:49 | Aktualności

OTRZĘSINY

Dnia 15.01.2016r. odbyło się w naszej szkole kotowanie, którego przygotowaniem zajął się Samorząd Uczniowski. Dzień otrzęsin nie był znany kociakom. Pierwszaki nie miały bladego pojęcia, co ich czeka. Ich zadaniem było wypełnienie misji, trudnej, niebezpiecznej, bezlitosnej misji.

Klasa pierwsza została podzielona na 3 drużyny:

Team przewodniczącego– „Asy grubasy”
Team zastępcy – „Ciapskład”
Team skarbnika – „Poszukiwacze mózgów”

Ową misją było ułożenie KOTA, ale nie takiego zwykłego kota, którego mamy w domu, bo to przecież było by nierealne… był to 4-częściowy, papierowy kot, po prostu wow (!). ;)

Szefem wszystkich szefów był oczywiście boski, niepowtarzalny, wspaniały, jedyny w swoim rodzaju Pan Dariusz Napierała, wychowawca klasy.

Drużyny musiały zmierzyć się z różnymi zadaniami, były to m.in.  quiz wiedzy o szkole, wyławianie cukierków z mleka, karmienie się serkiem z zawiązanymi oczyma, tworzenie szkolnego mundurka z gazet.

Specjalne zadanie otrzymał również wychowawca klasy, który musiał odgadnąć tytuły piosenek z przygotowanej wcześniej play listy. To od niego zależało, czy pierwszaki będą musiały zjeść „pyszną”  sałatkę . Niestety nie udało się sprostać temu zadaniu i kociaki musiały zmierzyć się z najobrzydliwszym zadaniem tego dnia.

Sałatka składała się z 23 składników. Miała intensywny zapach i piękny, brązowy kolor. Z opinii pierwszaków można było stwierdzić, że im smakowała, chociaż ich miny były trochę dwuznaczne…

Całe wydarzenie zakończyło się wręczeniem dyplomu dla klasy pierwszej, której uczniowie są już oficjalnie gimnazjalistami.

Pierwszaki pamiętajcie, że to poważny tytuł. Być gimnazjalistą to jest coś! Bądźcie nimi nie tylko z tytułu, ale również z zachowania. Tego oczywiście Wam życzymy. Nie dawajcie powodów do zmartwień swojemu wychowawcy, nauczycielom, pracownikom oraz nam - rówieśnikom. ;)

Jagoda